KAHUNA MASÁŽ
Je považována za perlu mezi masážemi. Její hlavní myšlenkou a cílem je být transformační a současně i léčivou masáží. Kahuna vyrovnává tělo a mysl a léčí v rovinětělesné, emoční i duchovní. Zaměřuje se na zprůchodnění energetických drah a propojení mysli s naší buněčnou inteligencí. K masáži se kromě rukou používají i předloktí a lokty, které tančí v dokonalé symfonii uvolňujících hmatů.
Účinky:
- Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
- Zvyšuje imunitu, pomáhá detoxikaci organismu
- Uvolňuje svalové napětí, odstraňuje bolest
- Odstraňuje velké množství fyzických, mentálních a energetických blokád
- Zlepšuje neurologické problémy
- Umocňuje pocity klidu a pohody
RELAXAČNÍ MASÁŽ
Je kombinací masážních technik, kdy vše je nastaveno podle přání a potřeb klienta. Masáž je nenahraditelná k uvolnění svalového napětí a psychického vyčerpání, k prokrvení i pro jemnou detoxikaci.
„Je nastavena podle přání a potřeb klienta.“
TERAPEUTICKÁ A SPORTOVNÍ MASÁŽ
Ve srovnání s relaxační masáží používá vyšší tlak, aby došlo k hlubšímu a invazivnějšímu promasírování těla. Masáž prostupuje hlouběji do tkání a stimuluje zatuhlá místa, triggerpoints a fascie. I tento druh masáže je vždy individuálně upraven, aby přesně vyhovoval potřebám vašeho těla.
„Prostupuje hlouběji do tkání a stimuluje zatuhlá místa, triggerpoints a fascie.“
TĚHOTENSKÁ MASÁŽ
Relaxační masáž pro těhotné působí velmi dobře i na miminko už jen tím, že prožijete jako nastávající maminka při masáži velmi příjemné pocity, zklidníte se a celkově uvolníte. Masáž je vhodná pro nastávající maminky od ukončeného I. trimestru, tj. po 3. měsíci fyziologickycky probíhajícího těhotenství.
Relaxační masáž můžeme provádět každý týden. V době okolo termínu porodu je možné masírovat každodenně, aby došlo k co možná nejlepšímu uvolnění zad, pánve a pánevního dna.K masáži používám vētšinou mandlový olej, který výborně regeneruje pokožku a přidávám kapku esencialniho olejíčku, který má pozitivní účinky během těhotenství na fyzické zklidnění a uvolnění psychiky.
MYOFASCIÁLNÍ MASÁŽ
Při myofasciálních masážích jde především o terapii tzv. fascií, tedy pojivové tkáně, která obklopuje vše v našem těle. Zatuhnutí fascií negativně ovlivňuje celé tělo a narušuje funkci jednotlivých orgánů, svalů, kloubů, šlach, krevního, lymfatického a nervového systému.
Účinkuje při:
- bolesti hlavy, rozostřeném vidění, šumění v uších
- ztuhlosti šíje a krku
- chronických bolestech svalů, kloubů, zad a pohybového aparátu
- po úrazových stavech nebo operacích, kdy je nutná rehabilitace a navrácení funkce tkání do normálního stavu
- lokálních onemocněních nebo zánětech v různých částech těla, kdy vznikne snížená pohyblivost
- odstranění psychosomatických obtíží
VISCERÁLNÍ MANIPULACE
Viscerální manipulace je terapie, která se zabývá cíleným ošetřením vnitřních orgánů a jejich závěsných aparátů, léčbou funkčních poruch vnitřních orgánů a léčbou onemocnění kloubů, páteře a mnoha dalších, která mají souvislost s vnitřními orgány. Jde o jemnou a relativně hloubkovou léčbu tkání.
Pro zdraví je důležitý vztah mezi orgány (viscera) a strukturou těla (svaly, membrány, fascie a kosti). Pokud orgány nemohou být v harmonickém pohybu s okolní strukturou, dochází k napětí, adhezi nebo posunutí, to působí na ostatní orgány a tím vznikají různá onemocnění a dysfunkce.
Páteř, klouby, svaly a vnitřní orgány se vzájemně ovlivňují. Pro terapii je proto důležité zaměřit se, jak na ošetření fascií, svalů, kloubů, ale také na ošetření vnitřních orgánů a jejich závěsného aparátu. Jen tak může být terapie komplexní.
Viscerální manipulace mají široké uplatnění zejména jako terapie muskuloskeletálních, ale také gastrointestinálních (gastroesofageální reflux, hernie, Crohnova choroba, dráždivý tračník), gynekologických
(infertilita, inkontinence, bolestivá menstruace, práce s pánví po
porodu, ošetření prostaty) a posttraumatických obtíží ( například práce s pooperačními jizvami) a v mnoha dalších oblastech.